21746
post-template-default,single,single-post,postid-21746,single-format-standard,stockholm-core-2.4,select-theme-ver-9.6.1,ajax_updown_fade,page_not_loaded,paspartu_enabled,,qode_grid_1200,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive

Schil rond het Naardermeer

Schil Naardermeer: “Een gebied dat weer leeft, bloeit en zoemt”
Tussen Amsterdam, Hilversum en Weesp ligt een verborgen parel: het Naardermeer, het eerste beschermde natuurgebied van Nederland. Hier vind je meren, moerasbossen, veenmosrietland en bijzondere dieren zoals de purperreiger, roerdomp en baardmannetje.

Maar de natuur staat onder druk. Daarom werken Natuurmonumenten, de provincie Noord-Holland en Waterschap Amstel, Gooi en Vecht samen aan een natte schil rond het meer: bredere sloten, hogere dammen en nieuwe rietmoerassen die het water vasthouden en het leefgebied vergroten.

En dat is fijn voor dieren zoals vogels, libellen, ringslangen en de Noordse woelmuis. Het doel? Een rijk stuk oer-Hollands laagveenlandschap waar het gonst van leven, en waar jij straks kunt genieten van rietvelden, open water en een overvloed aan vogels.

Lees meer